Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

Nie sposób wyobrazić sobie pracę przedszkola bez literatury dla dzieci, bez poezji. Poezja przemawia do czytelnika prostotą, liryzmem, subtelnym humorem i pięknem formy. Szczególnie wrażliwe są na nią dzieci, gdyż wiersze odwołują się do ich zainteresowań, doznań i emocji. Wspomagają dziecięcą interpretację i percepcję świata; poruszają wyobraźnię i myślenie refleksyjne; inspirują do aktywności twórczej i są wspaniałym przykładem pięknej polszczyzny.

Walory wierszy zachęcają do podejmowania inicjatyw umożliwiających poszerzanie kontaktów z poezją. Dlatego też z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, przypadającego w dniu 21 marca, w naszym Przedszkolu gościła autorka wierszy dla dzieci pani Hanna Niewiadomska. Dzieci przywitały poetkę recytacją wierszy „Zebra” (w wykonaniu Leny Podłuckiej i Ani Tendery) i „Tęcza” (recytowała Asia Pietroń) z tomiku „Bajczytanki Pani Hanki”. Podczas spotkania autorskiego pani Hanna Niewiadomska zaznajomiła dzieci ze swoją twórczością – czytała wiersze, a także odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci i nauczycielki. Ponadto zaproponowała zabawy twórcze z układaniem rymów oraz pobudzające wyobraźnię, a dzieci zainspirowane spotkaniem wspólnie z poetką ułożyły wiersz o przedszkolu.

Spotkanie autorskie zorganizowały nauczycielki: Bożena Kowalska i Maria Marciniak. Dzieci i nauczycielki serdecznie dziękują pani Hannie Niewiadomskiej za spotkanie z poezją. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

B.K.