Pszczółki

Wiersze i piosenki, których uczą się PSZCZÓŁKI w miesiącu Marcu

Pszczółki

„Pszczółki” to my:

W naszej grupie jest 25 dzieci: 10 dziewczynek i 15 chłopców. Mamy po 5 i 6 lat. Do przedszkola chodzimy już kolejny rok, niektórzy z nas nawet czwarty. Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. W przedszkolu uczymy się, bawimy i cieszymy z naszego dzieciństwa. Uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych i kulturalnych oraz w zabawach ruchowych. Lubimy wykonywać prace plastyczne, gimnastykować się, śpiewać i tańczyć. Chętnie bierzemy udział w konkursach, zawodach i wycieczkach. Chodzimy na spacery, a także spędzamy czas w ogrodzie przedszkolnym. W tym roku szkolnym przygotowujemy się do nauki w szkole. W związku z tym realizujemy obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne zgodnie z podstawą programowa wychowania przedszkolnego. To poważne i odpowiedzialne zadanie, dlatego ćwiczymy w czasie zajęć nasze umysły, wymowę, ręce i ciało, a także rozwijamy wyobraźnię i kreatywność. Chętnie chodzimy do przedszkola, bo przyjemnie spotkać się z koleżankami i kolegami. W naszym przedszkolu nie nudzimy się, gdyż każdy dzień jest pełen nieoczekiwanych zdarzeń i nowych zadań.

Każdy z nas dobrze wie, że w przedszkolu miło jest!

Wiersz ,,Pszczoła’’ Włodzimierz Scisłowski

Nad zieloną łąką lata złota pszczoła,

nektar ją tu nęci, słońce ją tu woła.

Więc z kwiatka na kwiatek, przylatuje sobie,

aby człowiek później, mógł jeść słodki miodek.

Nad kwitnącą łąką lata mała pszczoła,

nawet nie wie, ile pyłku zebrać zdoła.