Pasowanie na przedszkolaka

To już tradycja, że na początku roku szkolnego dzieci nowoprzyjęte do naszego Przedszkola są pasowane na pełnoprawnego przedszkolaka. Dla całej społeczności przedszkolnej, ale również dla rodziców  i dzieci jest to bardzo ważna chwila. W tym roku szkolnym uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka odbyło się 20 października 2021 rokugrupie I „Motylki” oraz w grupie II „Myszki”.

Dzieci od wielu dni pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek, wierszyków i tańców. Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale.

Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a następnie Pani Dyrektor Anna Sykus pasowała wszystkie obecne dzieci specjalną kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zdjęcia. Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny,  ale jak ważny dla malucha dzień w przedszkolu.

            Ze  względu na pandemię występ odbył się bez udziału gości, ale został utrwalony na nagraniu video oraz w fotorelacji.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty. Dzień to miły i potrzebny, uczący szacunku do człowieka, jakim jest nauczyciel, jego pracy i zaangażowania, szacunku do wychowawcy.

W uroczystości uczestniczyła cała społeczność przedszkolna. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały wierszyki, piosenki, układy taneczne. Przedszkolaki w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki, całej Kadrze Pedagogicznej, Pracownikom Administracji i Obsługi.

Na zakończenie uroczystości nie zabrakło także pamiątkowych laurek oraz odśpiewania 100 lat!

ZACHĘCAMY DO AKCJI BOHATERON

Grupa IV i V włączyła się do Akcji BOHATERON

Koordynatorzy: Jolanta Oporska , Joanna Podłucka

Zastanawiając się, kiedy i w jaki sposób rozpocząć edukację historyczną? Często pytanie to zadają sobie także rodzice świadomi tego, że poznanie przeszłości jest ważnym elementem procesu kształcenia. Odpowiedź wydaje się prosta – jak najwcześniej. Pomimo jej prostoty, wielu nauczycieli i rodziców mogłoby się z nią nie zgodzić twierdząc, że historia jest materią nazbyt skomplikowaną, aby zrozumiały ją małe dzieci.

Koncert

Dnia 23.09.2021r.po długiej przerwie gościliśmy muzyków Agencji Artystycznej „Promocja”.

Tegoroczne spotkania rozpoczął koncert pt.: „Na wesoło i poważnie”. Wystąpili muzycy: puzonista, altowiolista, muzyk grający na pile oraz pianista. Zagrali kompozycje klasyczne, jak i przykłady lżejszej, weselszej muzy.

Mogliśmy wysłuchać między innymi takie utwory jak: „Skrzypek na dachu” -kompozytor Jerry Bock,

Tango „La cumparsita” komp. Gerardo Matos Rodriguez, koncert „Zima” „Cztery pory roku” -kompozytor A. Vivaldi, „Marsz Torreadora” z opery „Carmen” -kompozycji Georges’a Bizeta, i wiele innych.

Dzieci wysłuchały koncertu z wielkim zainteresowaniem. Najwięcej emocji dostarczył Pan Sławomir, który przebrany za pana konserwatora z pomocą Bartka uciął kawałek drewna. Jakże wielkie było zdziwienie przedszkolaków, kiedy zaczął grać na swoim instrumencie-pile.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z muzykami, którzy zawsze są „balsamem „dla naszych uszu.

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Dzień ten ma również dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. I tak też było w naszym przedszkolu, bo wszystkie dzieci wspaniale się bawiły, biorąc udział w różnych konkursach, zawodach sportowych i zabawach przy piosenkach z dziecięcego repertuaru.  

Mamy nadzieję, że ten radosny dzień pozostanie na długo w pamięci każdego przedszkolaka i jeszcze raz życzymy wszystkim naszym podopiecznym:

uśmiechu od ucha do ucha,

pięknych bajek na dobranoc,

kolorowych snów,

co dzień nowych przygód,

wspaniałych przyjaciół i spełnienia wszystkich marzeń.

Dzień Kropki

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Opowiadanie z książki „The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci, oraz zachęcać ich do tworzenia.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, obchodzimy go 15 września. Tego dnia w naszym przedszkolu, organizowałyśmy wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Mali i twórczy artyści otrzymali dyplomy. Z pewnością po twórczym kropkowym dniu, taka niespodzianka była wspaniałym uwieńczeniem wspólnych zabaw.

Ogłoszenie Rady Rodziców

Rada Rodziców  Publicznego Przedszkola Nr 2 „KRASNAL” informuje, że składka ustalona przez rodziców na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 60 złotych.
Wpłatę prosimy dokonać do dnia 10 każdego miesiąca na konto Rady Rodziców Publicznego Przedszkola Nr 2 tytułem: imię i nazwisko dziecka, grupa
nr konta: 85 8009 1062 0017 7430 5007 0001 Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach

Karta zbliżeniowa eDziecko

ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU e DZIECKO  JEST BARDZO PROSTA:

  • Rodzic (opiekun)PRZY WEJŚCIU do przedszkola zbliża kartę do rejestratora – od tego momentu liczony jest czas pobytu dziecka w przedszkolu.
  • Przy WYJŚCIU rodzic (opiekun) zbliża kartę do rejestratora – zapisana zostaje godzina wyjścia.
  • Rozliczenie. System na podstawie ewidencji wejść i wyjść oblicza koszty żywienia i ewentualnej opieki za dodatkowe godziny.

UWAGA: Brak zbliżania karty do rejestratora w dniu obecności dziecka, spowoduje automatyczne naliczenie obecności od godziny 6.30 do 17.00.

Logowanie do sytemu polega na wpisaniu numeru karty, a w miejscu hasła imienia dziecka. Link do logowania – https://edziecko.edu.pl

STOSOWANIE  POWYŻSZYCH ZASAD POZWOLI NA UNIKNIĘCIE NIEJASNOŚCI!!!

Strony