Dzień dziecka

„Bądź dzieckiem jak najdłużej,

jak dziecko baw się, śmiej,

i kochaj tak, jak dziecko

i serce dziecka zawsze miej!"

W dniu 1 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Każda grupa miała możliwość wziąć udział w grach i zabawach na sali gimnastycznej, gdyż niestety w tym dniu nie dopisała nam pogoda.

Swoją przygodę dzieci zaczęły od tajemniczego tunelu, przed którym wśród szyszek, kasztanów i iglastych patyczków ukryte były piłeczki. Zadaniem dzieci było ich odszukanie, następnie przedostanie się przez tunel i strzelenie do tarczy, zbierając pierwsze punkty w konkurencji.

Następnie przedszkolaki spacerowały slalomem na szczudłach i ścieżce sensorycznej (dotykowej), zbierały kawałki papieru, z którego zrobiły duże kule i strzelały gole do kosza, gromadząc punkty.

Kolejnym etapem była wąska dróżka, która prowadziła dzieci do zjeżdżalni, na końcu której widniała mapa, z instrukcją jak się poruszać. Docierając na metę, skakały po trampolinie i na koniec trasy  zbijały kręgle dzieciaki zyskując kolejne punkty. Punktem kulminacyjnym było odszukanie puzzli w piasku i ułożenie mapy świata lub Kubusia Puchatka.

Na zakończenie turnieju każdy przedszkolak otrzymał medal i watę cukrową. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy tanecznej przy muzyce i bańkach mydlanych.

Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom dużo uśmiechu, spełnienia marzeń i samych pozytywnych chwil w naszym przedszkolu!

W wakacyjnym nastroju – koncert

W poniedziałek, 6 czerwca br., mieliśmy okazję uczestniczyć w ostatnim z cyklu koncertów. Wysłuchaliśmy artystów z szantowej grupy „Stara kuźnia”, prezentujących: śpiew, gitarę oraz tamburyn. Przedszkolaki miały okazję posłuchać tradycyjnej szanty oraz innych pieśni żeglarskich. Muzycy angażowali swoją młodą widownię do śpiewu i tańca, co wzbudziło duży entuzjazm u dzieci. Zaprezentowany repertuar wprowadził nas w wakacyjny, beztroski nastrój.

Przez cały rok szkolny 2021/2022 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncertach muzyki ,,na żywo”, poznały różne gatunki muzyczne, instrumenty, tańce współczesne i dawne, sylwetki znanych kompozytorów. Systematyczny udział w koncertach rozbudził w dzieciach zainteresowania muzyczne oraz nauczył właściwego odbioru muzyki. Prezentowane utwory dawały możliwość aktywnego uczestnictwa  w koncertach.

Dzień mamy i taty

„Kochana mamo, kochany tato
Bardzo kochamy was głównie za to,
Że zawsze o nas ogromnie dbacie i nas na pewno mocno kochacie.

Nikt nie ofiaruje nam więcej
Dziś więc wam dajemy serca w podzięce.”

Słowa te były myślą przewodnią uroczystości, która odbyła się 25 maja. Wtedy to przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola, aby wspólnie świętować Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Zapewne dzień ten jest ważny dla każdego człowieka, również dla dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby stał się on wyjątkowy.

Dzieci z każdej grupy przedstawiły swoim rodzicom program artystyczny związany tematycznie z obchodzonym świętem. Przedszkolaki wyraziły swoją miłość recytując wiersze, śpiewając piosenki, w inscenizacjach, zaprezentowały się również w formie tanecznej. Następnie złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Podczas wręczania prezentów zarówno dzieciom jak i rodzicom uśmiech nie schodził z ust, a podczas występów nie jedna mama uroniła łezkę ze wzruszenia.

Dyżur wakacyjny

Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy zapisy na dyżur wakacyjny do Publicznego Przedszkola nr 2 w miesiącu sierpniu 2022 r. Wszystkich chętnych prosimy o pobranie wniosku i klauzuli informacyjnej oraz złożenie bezpośrednio w placówce.

Zgłoszenia przyjmujemy od 23.05 do 31.05.2022 roku.

Opłatę za wyżywienie należy dokonać w dniach  01-02.08.2022 roku.

Karty zgłoszone po terminie nie będą rozpatrywane.

Przypominamy, że opłaty za dyżur wakacyjny uiszczane są z góry. Jeśli ktoś miałby problem z wyliczeniem kwoty, służymy pomocą.

Załączniki:

1.Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny i klauzula informacyjna.

2. Zasady organizacji dyżurów wakacyjnych w nowodworskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 i szkole Podstawowej nr 5 w 2022r.

Poznajemy style i gatunki w malarstwie

Przedszkolaki z gr. V i IV przez kilka miesięcy brały udział w zajęciach o wybranych nurtach w malarstwie i ich przedstawicielach. Zapoznały się z twórczością: S. Wyspiańskiego, E. Muncha A. Warhola, P. Picasso .Poznały nurty tj. secesja, kubizm, impresjonizm, pop-art.

Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowania dzieci różnymi formami sztuki kształtowanie wrażliwości przedszkolaków na sztukę w różnych wymiarach; zapoznanie starszaków z wybranymi nurtami w malarstwie i z charakterystycznymi dla nich dziełami sztuki; uwrażliwienie dzieci na elementy sztuki, rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia, zachęcanie przedszkolaków do podejmowania różnych działań plastycznych.

16 maja gr.” Pszczółki „i „Żabki” zmierzyły się w quizie, aby sprawdzić swoje wiadomości. Bez problemu rozpoznały postaci artystów i ich dzieła. Podczas zabaw potrafiły wskazać atrybuty malarza i ułożyć znane obrazy z rozsypanych puzzli. Wcieliły się w malarzy i same stworzyły piękne dzieła.

Pozwolę sobie zacytować słowa jednego z chłopców „proszę pani, to są arcydzieła”.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem przedszkolaków, które były zaangażowane twórczo. Z większą wyobraźnią patrzą teraz na otaczający świat.

J.O.

Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej

W czwartek 12 maja odbył się koncert pt.: „Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej”- utrzymany  w pogodnym nastroju program, w którym usłyszeliśmy znane melodie klasyczne

w opracowaniach rozrywkowych. Muzycy zagrali na saksofonie, fortepianie,

gitarze basowej i perkusji. Zabrzmiała m.in. muzyka J.S.Bacha, W.A.Mozarta,

L.v.Beethovena, F.Chopina, J.Brahmsa, S.Prokofiewa,E.Griega i innych kompozytorów.

Na zakończenie do tańca porwała nas Samba „Tico-Tico”.